| ed23tm a întrebat:

Care este firma producatoare de jocuri video cu cel mai mare profit din lume?

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

Activision, distribuitorul jocului Call of Duty:Modern warfare 2 produs de Infinity Ward, jocul cu cele mai mari vanzari in prima zi de la lansare, undeva pe la 400 de milioane euro, fapt pentru care COD MW2 a fost inscris si in cartea recordurilor.
Nu stiu daca Activision are cel mai mare profit, dar sigur e printre primele.

3 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

EA - Electronic Arts

| nestlebaby a răspuns:

Parca e o intrebare pentru concursul :vrei sa fii miliardar".
habar n-am! dupa asta te ghidezi cand iti cumperi un joc video?

| mixtare a răspuns:

EA este cea mai cautata firma de jocuri, a facut fifa etc.