| Vasy0105 a întrebat:

Care este mai bun pentru jocuri Intel Celeron sau Intel pentium fundabig grin

20 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

I3 sandy/ivy este cam minimum ca jocurile sa ruleze okhappy

| Minks a răspuns:

Depinde de serie. In general Pentium-ul e mai bun. Dar totusi, trebuie sa fie de generatie mai noua.

| PaulCCraciun a răspuns:

As merge pe Intel pentium, cu toate ca pentru jocuri mai bine optezi pentru un Intel core 2duo/2quad/i3/i5 sau altele.

| Vasy0105 explică (pentru PaulCCraciun):

Si daca am placa de baza as rock g31m-vs 2 mi-as putea pune unul dic care le-ai insirat mai susbig grin?

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Vasy0105):

Pe site-ul producatorului zice ca suporta Intel Core 2Extreme / Core 2Quad / Core 2Duo / Pentium Dual Core / Celeron Dual Core

pentru alte componente, uite aici site-ul :
http://www.asrock.com/mb/Intel/G31M-VS2/

| Vasy0105 explică (pentru PaulCCraciun):

Da dar nu se prea gasesc procesoare cu nemernicul ala de socketcrying

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Vasy0105):

Http://www.asrock.com/mb/cpu.ro.asp?Model=G31M-VS2
eu vad ca sunt cateva pentru placa asta de baza

| Vasy0105 explică (pentru PaulCCraciun):

Nu stiam ca sunt atat de multe:X dar intrebarea este cate dintre aceste procesoare gasesc in stocbig grin

| PaulCCraciun a răspuns (pentru Vasy0105):

Iti faci o lista cu ce procesoare ai vrea ( mai multe modele din lista aia de acolo ), vezi ca pe net mai gasesti si un pret orientativ, si te duci la un magazin in orasul tau si vezi ce au ei acolo, sau poti da comanda si de pe net ( dar eu nu recomand ), altfel cum vrei? lista aia care ti-am dat-o e lista cu ce procesoare pot fi puse pe placa aia de baza, dar nu le au la vanzare, te duci si cauti tu prin magazine specializate.

| Vasy0105 explică (pentru PaulCCraciun):

Daca au macar 2 din cate mi-ai aratat tu acolo e bine

| vivigreen a răspuns:

Intel Celeron! testat pe mine (o persoana amatoare de jocuri de oricefel)

| Dackvareder123 a răspuns:

Ba eu am cleleron si am avut si pentium 4 si AMD si pot spune sincer ca celeron mere super (desi eu tot nu-s multumit ca imi trebuie un dual core)

| Vasy0105 explică (pentru Dackvareder123):

Al meu este celeron dual core2, 60 GHZ e 3.400 si as fi vrut sa imi iau altul mai performantlaughing

| Atat_Christyan_1999 a răspuns (pentru Dackvareder123):

Si mie tot la fel un dual core.

| elfwarrior a răspuns:

Eu cred ca Intel pentium

| assassinul95 a răspuns:

Dintre celeron si pentium cel mai bun ar fi pentium, celeron este doar alternativa mai ieftina la pentium are memoria cache l2 mai mica ca si pentium

| todescupaul a răspuns:

Si eu am Intel celeron si m-am jucat pe el gta 5, gta 4, max payne 3, call of duty black ops 2, assassins creed 3

| robijam a răspuns (pentru todescupaul):

E o problema laughing nu mai minti ca GTA 5 nici nu s-a lansat, nu te mai baga in seama degeaba.

| Vasy0105 explică (pentru robijam):

laughing))

| iShto a răspuns:

Intel core i3