| RiriK a întrebat:

Care este mai bun? Samsung Galaxy S4 sau Iphone 5? Care sunt diferentele?

3 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Din speciicatii galaxy s4 iese winner, dar din practica atunci iphone 5 iese winner.
Iti recomand iphone 5 chiar daca vor aparea oameni pagina care vor zice de s4.
Iphone 5 cel mai stabil telefon, ios e foarte bine opimizat pe langa android care da erori la greu.

Iphone 5 are un dual core iar s4 are quad core, si torusi tot iphone 5 se misca mai repede, nu are lag, are avantajul optimizarii jocurilor pentru ios.

In concluzie, iOS e cel mai stabil si fiabil os, ajutand dispozitivul "iphone 5" sa fie unul dintre cele mai rapide telefoane.

Nu cred a are rost sa zic ca la s4 deschizi o aplicatie in 5 secunde si un joc in 10 secunde pe cand la iphone, o aplicatie in 2 secunde si un joc in 6-7secunde.

| ale28bz a răspuns:

Datele sunt dat in ordina Samsung si Iphone
marime ecran 5 inches - 4 inches
rezolutie 1920x 1080 - 1136x640
tipul ecratului super amoled 441 - LCD 326 ppi
Chipset Quad-core 1, 9 GHz - Dual-core Apple A6
bateria 2,600 mili amperi/h - 1, 434 mili amperi/h
camera 13 MP auto focus - 8 MP
Wi-FI 2G, 3G, 4G - 2G, 3G, 4G
Sfatul meu e sa iei in considerare si
Lumia 920 şi HTC One
Dupa parerea mea Galaxy S4 e mai bun ca Iphone 5 deţine cel mai mare ecran, cel mai rapid procesor, cea mai mare rezoluţie a camerei, dar şi cea mai puternică baterie

| Faruece a răspuns:

Eu as cumpara Iphone 5, e mult mai practic si folositor in opinia mea, alege ce ti se potriveste!