| Tkd_Denisa_1997 a întrebat:

Care este prima tara cu conexiune wi-fi gratuita din lume?

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut,Niue in anul 2003. Este numita "Natiunea Wi-Fi" si are acoperire wi-fi pe toata tara, oferind tuturor internet gratuit. Si Grecia are acoperire Wi-Fi pe aproape toata tara, gratuit.

| Al3xbC a răspuns (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Important e ca primeste raspunsul dar totusi asa moral(sper ca stii ce inseamna)ce spune despre tine faptul ca mai intai spui Grecia apoi apare raspunsul meu si tu repede iti modifici raspunsul.E ca la scoala, daca ai luat 10 din copiat, nu inseamna ca esti destept si nici ca ai copiat bine, inseamna ca nu ai fost in stare sa scrii raspunsul asa ca ai facut ce ai fost in stare sa faci, adica sa,, imprumuti''raspunsul de la altii.

| Al3xbC a răspuns:

Niue.Este o tara insulara din oceanul pacific.In 2003 a devenit prima tara care ofera wi-fi gratuit