| Adrian_Radu_1996 a întrebat:

Care este timpul de incarcare al unei baterii de camera foto DSLR Sony A200? Nu gasesc nicaieri.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/DSLRA200_IM_RO.pdf

Manualul e in limba romana si poate fi deschis cu Adobe Reader. Scrie si despre incarcarea acumulatorului.

Incarcare completa: 235 minute
Incarcare obisnuita: 175 minute

In principiu incarcarea obisnuita acumulatorului e marcata prin stingerea ledului incarcatorului in care se afla acumulatorul conectat. Dupa o ora de la stingerea ledului, incarcarea e completa. Detalii pe link.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei se tine 2-2, 5 ore.

| VirusS97 a răspuns:

2 ore este destul happy