| Musca88 a întrebat:

Care grafici integrate sunt mai bune? vega 8 la amd sau Intel UHD graphics

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. Niciuna nu e grozava daca vrei jocuri competitive.

| Musca88 explică (pentru Wr3nch):

Frate eu nu vreau calitate de e-sports sa bag 200 fps in ultra, eu ma multumesc daca jocul ruleaza cu grafica incorporata la 40 fps.

| Wr3nch a răspuns (pentru Musca88):

Cu 40 de fps o sa iti scada la 20 de fps in momente cheie si scot baietii kill-uri de pe tine pana isi revine.

| LPCTSTR a răspuns:

Avand in vedere faptul ca Intel face niste placi video integrate destul de slabe, nu-i de mirare ca AMD scoate cu Vega 8 (fata de un UHD 650 (care cred ca este destul de recent)) cam ~50% mai multe performante.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Vega 8