| sorinAP a întrebat:

Care placa video e mai buna ați radeon 3100 graphics sau nVIDIA geforce 6150se nforce 430

4 răspunsuri:
| AndreiBota258 a răspuns:

Nici una nu-i buna prietene... Mi se pare ca ambele sunt integrate. E pentru ceva laptop sau gresesc? Oricum daca e integrata mergi pe un Intel HD 4000 sau 4600 ca alea nu-s bune DELOC.
La subiect: Clar GeForce.

| sorinAP explică (pentru AndreiBota258):

Sunt pentru pc dar pe gefoce parca merge mai naspa in jocuri

| AndreiBota258 a răspuns (pentru sorinAP):

Nu stiu ce sa zic... e cumva PC vechi? Si ce jocuri ai vrea sa joci? Nu stiu, cauta ceva gen AMD R7 240\250\260x,,,,iar daca vrei nVIDIA cauta GT610\630\730 astea is entry level (de fapt acum nu mai prea sunt... GTX 750 e entry level) si ieftine. ATI nu mai exista de mult, deci mai mult ca sigur nu o sa mearga mai nimic din ziua de astazi (nici LOL). Ce placa de baza ai si ce sursa, eventual sa imi spui tot sistemu de la cap la coada.

| Cosminsoftjelly a răspuns:

Geforce-ul