| s3nz0r a întrebat:

Care stie cum se dezinstaleaza internet explorer?
Sau imi poate spune ce sa fac?
Cand dau un click pe un link imi intra prin internet explorer si imi merge greu... Daca dau in mozila sau opera sa intru mereu in el tot in explorer ma baga... Astept sa ma ajute cineva!

5 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Ai doua optiuni ori dezinstalezi internet explorer(ti-as zice detaliat de unde sa intri dar nu ne-ai zis versiunea de windows ca la xp e diferit ca la vista si windows 7 ) sau de exemplu din moziila de la unelte-> optiuni->avansat selectezi ca sa fie browser prestabilit si trebuie sa mearga(ti-am zis in romana ca poate ai mozilla in romana dar daca vrei zic si in engleza). Daca nu vrea sa intre ca browser prestabilit reinstaleaza mozilla sau opera(ca poate are o eroare...) Dar ti-am zis daca nu merge nici asa zi ce windows ai si iti explic si cum dezinstalezi I. E dar o sa mearga cu mozilla sau opera(care iti place tie mai mult si-l vrei ca browser prestabilit)

| Alex0194 a răspuns:

Cum se dezinstaleaza internet explorer sau altceva gen jocuri aplicatii din windows xp? Nimic mai simplu (in afara apasarii pe butonul de power la pc laughing ) Ajungi la add/remore programs si pe stanga trebuie sa scrie add/ remove components. debifezi acolo ce vrei sa scoti dai next si dupa aia finish si e gata scos. Sau sa pui browser prestabilit la mozila e simplu: tool=>options=> advanced la general scrie ceva de genu check if firefox is default browser... Sper sa fie de folos

| s3nz0r explică:

Am windows 7...

| s3nz0r explică:

NU mai vrea explorer... Vreau sa am doar opera si mozila...

| Iulikutzzaa a răspuns:

Cine poate sa-mi zica si mie cum dezinstalez opera?