| Xemnas a întrebat:

Care sunt mai bune? Telefoanele cu tastatura QWERTY sau cele cu touch-screen?

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea cele q tastatura QWERTY sunt mai bune.Am avut si cu tastatura QWERTY si q touch insa cele q tastatura sunt mult mia rezistente.
Crede`ma ti`o spun din experienta big grin! ~.~

24 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Telefon cu tastă QWERTY:
-ţi se pot rupe tastele
Telefon cu touch-screen:
-ţi se poate şterge după un timp
Eu am QWERTY şi nu mi s-a rupt nici-o tastă, chiar sunt mulţumită de el.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Hai mai voi astia cu tastatura qwerty laughing) sunteti penali ma.lasati-va de telefoane. aveti si voi un prim telefon si acela e cu qwerty si acum cel mai bun tel e cu qwerty la voi.am avut telefoane de toate felurile si cele cu tastatura mi se par penibile.sunteti tarfi? rolling on the floor) cele cu touch sunt perfecte pentru orice.nu am avut niciodata vreo problema cu cele touch (acum mi-am cumparat un Xperia Arc S si sunt multumit de el)... cumpara-ti cu touch si te vei convinge singur de ceea ce am ziswinking

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Mah copile de unde sti u ca primul meu telefon a fost q tastatura? Din potriva am avut 4 telefoane q touch si nici unul nu mi-a convenit apoi mi-am luat un Samsung q tastatura si il am de 7 luni de zil esi e ca si nou :ll In schimb cele q touch se stricau imediat.Ce naiba imi scapa pe jos si gata praaf :ll

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Aaa scuza-ma am uitat sa mentionez ca daca vrei sa iti iei un tel cu touch nu iti lua unul la 4 000 ca il scapi odata pe jos si e gata ...deci daca vrei ceva bun da banii jos si te va tine.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru GiveMeYourPussy):

Doamne dar cine ti-a spus tie ca am dat 4. ooo pe el? waiting :llAm dat multi bani pentru ca situ si eu ca ce e ieftin nu e de calitate :ll Ca la farduri rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

rolling on the floor Si daca unul cu tastatura qwerty iti cade pe jos nu i se sparge ecranul nu?laughingIti zic eu ca se face la fel de praf si unu cu qwerty, ca nu are antisoc.

| Seby80 a răspuns:

Touch, la cele cu tastatura querty, ai sansa sa ti se rupa tastatura, adica il mai poti scapa jos, etc, si nu e deloc placut plus ca garantia nu acopera asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Cat de retardat sa fi sa spui ca cele cu tastatura qwerty sunt mai bune cica tastezi mai usor.Cand cele cu touch au si functie de tastatura qwerty si trebuie doar sa atingi ecranul nu trebuie sa apesi pe tasta.
Nici nu se pune problema care e mai bun cele cu taste sunt depasite de ani buni de cele cu touch care reprezinta tehnologia in materie de telefoane.
La un telefon cu qwerty cumperi 3 sferturi din el numai tastele, iar 2 degete ecranul.De ce sa nu iti iei un telefon cu touch si sa iti ocupe tastele din ecran doar atunci cand e necesar sa tastezi? Sa nu mai zic ca daca vrei sa urmaresti un clip pe un telefon cu tastatura qwerty e ca si cum te-ai uita prin gaura cheii.Deabea in anul 2013 producatorii de telefoane full qwerty au ajuns la 3, 1 ingi cand cele touch screen are telefoane de 3, 4 ingi de acum 3, 4 ani motiv pentru care cei de la BlackBery aproape au dat faliment din cauza telefoanele cu qwerty si au inceput sa faca telefoane cu touch.
Spun multi prosti aa, da telefonul cu touch screen se sparge, ba orice obiect care cade se strica asta e legea fizicii.Si acum vreau sa ii intreb eu pe astia care ma invata pe mine despre telefoane, daca se zgarie la telefonul cu touch ecranul ii schimbi sticla protectoare, dar daca iti cade un telefon cu full qwerty pe jos si i se rup butoanele atunci ce ii mai faci?

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

Retardat? Daca te pun sa-mi definesti cuvantul retardat ti se strica si neuronul ala solitar din cap si dupa chiar ca o sa scoti pe gura numai aberatii. E clar ca lumina zilei ca un telefon cu touch se strica mai repede decat unul qwerty. Intr-adevar sunt mai bune dar mai nerezistente. Pricepi, sau e prea greu pentru capusorul ala al tau sa asimileze ceva atat de simplu? raised eyebrows In locul tau as inchide gura ca sa nu ma fac mai rau decat atat de ras.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

rolling on the floor Eu ma fac de ras?
Imi pare rau ca a ajuns o mucoasa care are numele Sakura si o poza din desene sa imi zica ca ma fac de raslaughing)).
Un telefon cu touch nu se strica draga mea, doar daca esti saraca si iti cumperi un telefon cu touch la 100 de lei logic ca in 4 zile e păpat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

happy Eu am adus argumente de ce e mult mai bun un telefon cu touch decat unul cu tastatura qwerty.Singurul argument adus de tine este ca e mai bun pentru ca ai tulaughing.
Unui om i-a fost pus la dispozitie sa cumpere un inel din otel si unul din aur si vine o proasta(tu) si spune, ăăăăă logic ca ala din otel ca e mai rezistent.
Telefonul nu e sa spargi nuci cu el e sa il folosesti.
Sincer ce vrei tu sa faci e exact cum ai incerca sa ma convingi ca un trabant e mai bun ca un BMW.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Stii care e diferenta dintre 250.000 si 6.000.000 de culori?
Stii ce inseamna 2, 8 inch fata de 4, 3 inch?
Stii ce e aia rezolutie?
Stii ce inseamna multi touch?
Stii ce e aia sticla protectoare? Si ce e ala display?
Stii ce e aia camera de filmat?
Stii ce inseamna calitate audio?

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

Mucoasa? In locul tau mi-as vedea lungul nasului si n-as trancani ampulea. Dupa nonsalanta cu care im raspunzi as zice ca mai mult de 12 ani n-ai. Cat de ipocrit sa fii ca sa etichetezi o persoana fara macar s-o cunosti? Mereu mi-am pus aceasta si uite si raspunsul. La fel de ipocrit ca tine.
Te iei de numele meu dar la tine nu te uiti. Ti-ai personalizat/pocit numele ala in asa hal incat de-abia descifrezi ceva. Oricum, se pare ca la tine a murit limba romana. Si de unde pana mea ai ajuns tu, un **** cu ochi, sa-mi spui mie ca sunt saraca si am telefon de 100 de lei? Tu gandesti cu curu'? straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Eu inca mai am primul meu telefon cu touch cumparat acum 3 ani si nu are nici o zgarietura si merge ca in prima zi.
Mi s-a laut de copiii astia care nu au o treaba pe net si stau doar sa dezinformeze crezand ca ajuta pe cineva.
Cunostintele tale in materie de telefoane si tehnologie sunt 0.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca situ bai Einstein in forma de copil frustrat fara viata proprie. N-am zis niciodata ca un telefon cu touch e mai bun in sensul acesta decat unul cu QWERTY. AM zis doar ca este mai REZISTENT. Ce dracu' n-ai inteles? Asa esti tu, mai prost de fire? straight face

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

" Singurul argument adus de tine este ca e mai bun pentru ca ai tulaughing. " Vezi ca esti prost? Daca ai stii sa citesti cu adevarat ai vedea de cand dateaza raspunsul meu in care am zis ca am telefon QWERTY. In prezent am un Alcatel One Touch X Pop care cel mai probabil o sa-si gaseasca veacul in service-ul in care l-am abandonat cum 2 zile dupa nici 1 luna de cand l-am cumparat. QWERTY-ul vechi a rezistat mai mult cu toate ca nu avea toate aplicatiile acestuia. Intr-adevar e mai util un telefon cu touch decat unul qwerty dar nu la fel de rezistent. Acum sper c-ai inteles ce vreau sa zic si n-o sa ma mai freci la cap cu argumente prost sustinute. Ok? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

rolling on the floor Cumpara un Nokia 3310 cu antisocwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

big grin pa.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

Din ala sa-ti cumperi tu. raised eyebrows Mai bine mor fara telefon decat cu un jaf din ala.

| Ađřıαηηα a răspuns (pentru anonim_4396):

Jet oceanic. big grin

| MicutulJonny a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci in primul si cel mai important rand, nu mi-o mai suge atat ca mi se umezi.In al doilea si mai putin important rand, esti aurolac ( Dar deja stim toti si nu mai avem ce sa-ti facem. ). Si in al treilea rand, tu nu vezi ma ce prost esti? Cum dq sa spui ca unu e mai bun ca altu'? Ba copil crescut sub bolovani, nu conteaza daca e querty sau touch. conteaza necesitatile fiecarei persoane : cel cu quarty e bun sa dai mesaje in ore fara sa te prinda profii iar cel cu touch e bun sa spargi nuci cu el, bine, pentru bagat in cur ceea ce presupun ca faci tu sunt bune amandoua dar iti recomand un dildo, am auzit-o pe mama ta ca o satisface suficient cat timp nu sunt eu infip cu **** in ea. Si acum sa trecem la treburi serioase : Cum natia si parastasu' ma-tii de covrig calcat cu motosapa ce te-a avortat capra de mama ta sa spui ma ca Naruto e desen? Ba pe tine te-a lovit prea mult tactu cu ****-n cap? Ba ratatule. ia scoate-ti tu **** din cur si afla ca Naruto e anime, baga-ti-as neamul de nurci stricate sau enoti insarcinati sau ce **** mamei voastre de ciori o-ti fi voi in sicriu. Si acum de incheiere ia hai sa-ti zic ceva, mai bine ia-o-ncur decat sa sugi ****.

| Rested a răspuns:

Tastatura QWERTY pentru scris si touch pentru accesare rapida, cel mai bine e sa le aiba pe amandoua.

| slowmod a răspuns:

E mai placut qwerty pe telefoanele normale(cu butoane) insa per total este mai comod, si ai acces mai usor la toate cu touchscreen... deci recomand telefon touch cu qwerty

| elektron1k a răspuns:

Categoric cele cu tastatura qwerty. Scrii mai usor mesajele si nu exista riscul de a se strica touchul.