| baiatuucupizzza a întrebat:

Cat consuma memoria ram?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Consuma. ce intrebari tampite...

| baiatuucupizzza explică:

Ma refeream la w totusi cat de putin consum...

| EmanuelThN a răspuns:

Daca te referi la curent nu consuma foarte mult daca ea nu afecteaza q nimic calculatoru din potriva ea fac ca si calculatoru sa mearga bine ea are o marime poate sa aiba 256mb poate sa aiba 4gb depinde daca n-ar fi ea calculatorul tau n-ar porinihappy funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria RAM nu este vazuta ca un consumator. Ea se alimentareaza la 1, 2 - 2, 3 V, dar nu este calculata ca un consum in unitate.
CPU consuma ( 45 - 130 W ), placa video consuma ( 50 - 275 W ), hdd-urile consuma... dar ram-ul nu.

| DaLittleUK a răspuns:

Nu consuma. Ea este cea consumata, si depinde de cate lucruri pui in ea si capacitatea lor. happy

| SASteve a răspuns:

Ea nu consuma, este consumata