| dragutzairina a întrebat:

Buna TPU este adevarat ca pe telefoanele cu touch screen imaginile animate consuma din memoria telefonului? si de ce ar consuma care este motivul? raspundeti daca stiti. Multumescbig grin.Dau Funda +Vot celui mai detaliat si explicit raspuns big grin

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consuma memoria RAM a telefonului. E si normal pentru ca e ca o aplicatie pe fundalwinking Nu ai ce sa-i faci. Dar daca ai 1-2 Gb RAM nici nu se observa big grin

Răspuns utilizator avertizat
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Ok imaginile animate Live-Wallpaper. Depinde de fiecare. Cele HD detaliate gen HD forest imi incalzesc tableta. Cele de la ea sau cele gen Samsung galaxy s4 live wallpaper doar imi iau din rami. Ok gandeste-te ca acea poza se misca deci trebuie folosit ramul. Ele fac ca procesorul si rami sa lucreze in timp ce imaginile normale doar stau. nu e foarte greu de inteles

| Girl25 a răspuns:

Heii happy Consumul unui wallpaper animat fata de unul normal e mai mare cu doar 2%, un procent neglijabil. Utilizate toată ziua, pot consuma chiar și 20% din capacitatea bateriei.Foloseste smartphone-ul tau cu ce wallpaper vrei pentru ca alte lucruri iti mananca excesiv bateria si nu felul in care arata UI-ul. Evita sa tii imagini de tip GIF animat pe fundal, acestea fac telefonul sa consume mai mult. Cel mai bine, foloseste o imagine simpla.
Sper ca te'am ajutat happy

fundita? puppy dog eyes happy

| dragutzairina explică (pentru Girl25):

Deci nu consuma din memoria telefonului ci din baterie nu? big grin

| dragutzairina explică (pentru Girl25):

Pentru ca pe telefonul meu cand salvez ca imagine de fundal o imagine animata imi scrie ''utilizarea unei imagini de fundal animate ar putea consuma mai mult din memoria telefonului'' dar nu prea inteleg de ce ar consuma din memorie pentru ca ar fi mai normal sa consume din baterie sau se refera ca va ocupa un anumit spatiu din memorie atat timp cat este activat? iar dupa aceea cand o scot voi avea acel spatiu gol? ai idee? m-ar ajuta mult raspunsul dupa ce voi afla si aceasta chestie voi da votul+ fundita
big grin happy

| Girl25 a răspuns (pentru dragutzairina):

Cred ca se refera la partea cu consumatul din baterie cat timp este folosita. Sper ca te-am ajutat, scuze ca am raspuns mai tarziu dar am fost la mare si nu am avut cum sa intru. Sper ca te-am ajutat, succes happy :*

| dragutzairina explică (pentru Girl25):

Nu-i nimic de fapt intretimp am aflat ca devapt atunci cand am o imagine de fundal animata consuma si mai multa baterie dar si viteza de navigare a telefonului este mai redusa big grin