| DarkWoolf a întrebat:

Cate grade ar trebui sa aiba o unitate?
Unitatea mea se inchide cand vreau sa intru intr-un joc si cred ca este temperatura dar nu sunt sigur.
Unitatea mea are 30 de grade ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Depinde, eu am acum Intelul la 30 de grade Celsius, temperatura inalta a lui e de 80 de grade, iar temperatura critica de 100 de grade. AMD-urile lucreaza mai fierbinti decat Intel-urile, deci daca ai procesor AMD temperaturile pot fi si mai mari.

| DarkWoolf explică (pentru doctorandus):

Bine dar de ce se tot inchide?

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Nu se inchide la 30 de grade, procesorul cand ajunge la aproximativ peste 90 de grade atunci se inchide (depinde), cred ca ai probleme cu placa video, trebuie sa analizezi putin

| DarkWoolf explică (pentru DjNick112):

Atunci de ce tot se inchide cand vrau sa intru pe minecraft?