| rockveion a întrebat:

Salut astazi ma jucam un joc si deodata mi s-a inchis pc-ul temperatura nu era ridicata 45-46 de grade calculatoru e nou l-am luat de craciun in fine boxele erau aprinse tastatura la fel numai unitatea nu.Nu cred ca are ceva stricat totusi cand l-am deschis din buton de la unitate tot nu pornea l-am scos din priza si l-am bagat din nou atunci de abia a pornitMi sa mai inchis calculatoru dar niciodata cand am apasat inapoi pe butonul de la unitate sa nu se deschida. Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Trebuie curatat de praf, si nu, nu pe exterior. Coolerul de la microprocesor ti-e infundat de praf, atunci se supraincalzeste si daca in camera sunt -20 grd. Daca ti-e inca in garantie atunci trebuie sa mergi la service la firma de unde l-ai luat, ca daca il desfaci singur iti pierzi garantia.

| MikeRowe a răspuns:

Probabil ai probleme cu tensiunea de la priza (cade sub 210) sau asa ceva.Si mie mi se intampla, dar se aprindea inapoi automat. Poti sa iti cumperi un Regulator de tensiune sau un UPS

| Abcdefg123 a răspuns:

Dooamne :]] deci macar nu sunt singura \:d/. Imi pare rau pentru tine, dar pana la urma nu te vei mai putea juca mai mult de 5 min, iar apoi tii se va inchide si asa, fara sa te joci :]].
Iar intr-un final dupa ce ti se va inchide, il vei putea redeschide abia a3a a4a oara. Ew mi-am schimbat si plaaca video si tot la fel face. frustrated... nu stiu de la ce e... la inceput am zis ca se supra`incalzeste straight face dar nu e. thinking
Placa de baza thinking ar trebui sa-ti i`ei unitatea in brate si sa mergi la cel mai apropiat service pentru pc`uri straight face pana nu e mai rau. Ew l`am lasat asa pentru ca imi voi lua alta unitate :]].
In fine :*
Bafta love struck