| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore se tine un telefon la incarcat primele zile?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| agathapurple a răspuns:

Imediat dupa ce cumperi telefonul trebuie folosit pana se duce de tot bateria si ti se inchide telefonul. Asta ca sa se poata formata bateria. Apoi il tii la incarcat pana cand te anunta ca este suta la suta incarcata. Nici mai mult nici mai putin.

| daniel2forea a răspuns:

Desigur ca pana se incarca complet, depinde de la un telefon la altul, iar dupa ce il folosesti bateria trebuie sa fie descarcata inainte de a-l baga iar la incarcat.Asta doar in primele zile de utilizare.

| admin0002 a răspuns:

Trebuie lasat sa se descarce complet.
dupa aceea il pui la incarcat timp de 12 ore de 3 ori adica repeti asta 3 zile...si asa bateria poate ajunde sa tina de la 3 zile in sus (depinde de telefon) asa am facut la al meu avand un Nokia e63 si imi tine cca 4 zile. funda

| trolololo a răspuns (pentru admin0002):

Degeaba îl ții 12 ore dacă bateria se încarcă sa zicem în 2-3 ore. happy