| nush88 a întrebat:

Cati bani ati da pentru un PC, cu i9-11900k,cooler procesor pe lichid de la ID-COOLING cu un ventilator, RTX 3060 12gb, placa de baza gigabyte B560M D53H V2, 16 GB ram 3200 mhz, un ssd M.2 512 GB, HDD de 1T, sursa 650W aqirys, toate intr-o carcasa Wezen Black de la aqirys?

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Eu nu as da nici un leu pe asa ceva, pentru ca :

1) pentru jocuri nu e tocmai echilibrat. Procesorul e putin cam puternic pentru placa aceea video.

2) 11900K racit cu un cooler ID-Cooling cu un ventilator?
ntzz

3) sursa aceea te va lasa fara sistem cad te astepti mai putin.
Si nu din cauza wattajului, ci din cauza constructiei slabe (VRM prost, condensatori chinezesti, etc).

Daca ai banii, de ce nu iti faci un sistem pe piese, de la PCGarage, Altex, sau eMag?