| AlexAsu12 a întrebat:

Cati wati reali are sursa mea: DELUX SWITCHING POWER SUPLY Model: ATX - 450w P4 230V-50Hz A4

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai pus întrebarea de parcă ar fi boxă sau amplif audio. De regulă firmele producătoare de surse trec câteva procente mai mici din puterea maximă deoarece acea putere maximă este disponibilă pentru un timp foarte scurt. Deci dacă e firmă serioasă te poţi baza pe acei 450W.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu vrei sa stii... daca ai un sistem antic, merge, daca ai ceva mai nou cu o placa video cit de cit, schimba urgent pocnitoarea!

| PHPCeles a răspuns:

Uita-te pe sursa.