| anonim_4396 a întrebat:

Caut de câteva zile pe cineva care se pricepe să creeze un logo pentru un site de știri, unele firme cer sume de te doare mintea, mai mult decât găzduirea domeniului pe an, nu merită. Cunoașteți pe cineva din domeniul IT care știe crea un logo profesionist, dar nu la sume exagerat?

7 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Gazduirea domeniului pe un an poate sa coste si 50$, deci nu este un termen de comparatie foarte bun.

Niciun designer bun nu se va deranja sa-ti faca un logo pentru mai putin de 200 de euro. Si asta doar daca-i ia maxim cateva ore. Adica la banii aia nu te astepti la mai multe propuneri de logo, runde de modificari, etc.

| Priceputeanu a răspuns (pentru johnnny123):

Site-ul este profesionist, are 10 mii vizitatori pe săptămâna, găzduirea costa 460 euro pe an.

| NLS a răspuns (pentru Priceputeanu):

De ce nu postezi anunț pe fiverr, upwork, freelancer?

Exista și romani pe acolo, discutați despre tema, preț, obligații...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă n-ai de gând să investești, nu te aștepta la profesionalism și calitate. Irelevant cât te costă domeniul. Un lucru bine făcut, cere investiție. Rezultatele bune nu vin cu conținut de doi lei și logo făcut de Maricica în Paint.

Asta e prima greșeală pe care o faceți majoritatea care porniți astfel de site-uri, vă așteptați să faceți ceva din nimic laughing nu merge așa.

| Ineys a răspuns:

Si cam cat cere pe un logo? Cred ca prin logo ne referim amandoi la acelasi lucru, un fisier png cu un desen micut, nu?

| Priceputeanu a răspuns (pentru Ineys):

O firmă cere 200 euro, alta 380, alta din SUA e mai realitstă, 70 dolari.

| CristinaVibeUp a răspuns:

Salut! A-m fi incantati sa te ajutam cu crearea unui logo. Intra pe site, vezi protofoliul nostru si daca iti plac iti putem oferi o oferta de pret. https://www.vibeupromania.com/ Succes!