| Alin0001 a întrebat:

Ce antivirus free imi puteti recomanda? Am windows xp sp 3, calculatorul meu e de vreo 8 ani si merge cam greu. Ce antivirus foarte bun mi-ati putea recomanda si de ce? Funda pentru un raspuns argumentat.(avatanje, dezavantaje, comparatie cu Avira!).

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu e vorba doar de antivirus. trebuie sa cureti fizic calculatorul de toata scama si praful din interior cu un compresor, dar cu presiune moderata. apoi instalezi adwcleaner si il rulezi ca sa curete browserele, apoi malwarebytes ca sa curete trojenii. apoi ccleaner ca sa corete ramasitele si sa repare registrul. daca ai un cd de xp faci boot cu discul si cand ajungi la optiunile format repair dai sa repari si cand se dechide fereastra mersi-dos scrii c1 si enter, apoi scrii chkdsk /r si dai enter. cu toate ce am scris ar trebui sa simti bine de tot o imbunatatire a pc.

| Alin0001 explică (pentru gelu1970):

Si toate cele 3 programe sa le am instalate in acelasi timp pe calculator? Plus ca mai am si antivirusul avast!

| gelu1970 a răspuns (pentru Alin0001):

Adwcleaner nu se instaleaza. ccleaner si malwarebytes free se instaleaza insa cum sunt versiuni free nu interfereaza cu antivirusul. deci functioneaza doar cand tu vrei sa scanezi calculatorul. in ceea ce priveste antivirusuri free am auzit lucruri bune de avira free 2014 si avg free 2014. alegerea finala e a ta.

| itextrat a răspuns:

Un top cu cei mai buni antivirusi din 2016: http://www.digitalcitizen.ro/......-al-anului

| lovethesky a răspuns:

Salut!
Incearca sa le descarci pe astea --> http://www.superantispyware.com/
http://www.malwarebytes.org/
Eu le folosesc de mult timp si sunt foarte multumit de ele. Isi fac treaba foarte bine...
Sper ca ti-am fost de folos!;)
O zi frumoasa si numai bine! :D

| Alex911or112 a răspuns:

Nu stiu, eu folosesc Avast, e free sau il poti cumpara daca il vrei mai performant. Dar mai bine reinstaleazati Windowsulwinking

| Alin0001 explică (pentru Alex911or112):

Abia ce l-am reinstalat si vreau un antivirus mai bun decat Avira. Tu ai cumparata Avast sau l-ai luat free? Eu unde pot sa il gasesc? Da un link!

| Karamba a răspuns:

Eu zic sa iti iei avast este foarte bun eu il folosesc de vreo 2 ani jumate si sunt foarte multumit de el. Link aici http://www.filehippo.com/download_avast_antivirus/