| paulp a întrebat:

Ce ati alege intre internet fix intre Orange si RDS dar sa mearga bine si pe wifi (cum o sa fie folosit mai ales)? Orange are in plus grativ televiziunea cam la acelasi pret ca si RDS doar internetul.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Vezi ce merge mai bine acolo la tine unde vrei sa iti instalezi, si pretul dintre ele.

| paulp explică (pentru CM7YRE):

Pai cum sa vad daca nu le am.

| CM7YRE a răspuns (pentru paulp):

Aproape imposibil sa fi tu 'prima persoana" atat cu Orange cat si cu RDS in zona aceea. Macar estimativ preturile, ofertele respective, tehnologia utilizata trebuie sa poti compara(sau orice alte criterii).

| paulp explică (pentru CM7YRE):

Inteleg. dar totusi nu prea am pe cine intreba ca nu stiu pe nimeni cu Orange acolo. majoritatea is pe rds - cred ca am sa aleg si eu la fel... mersi de raspunsuri

| gabicoo a răspuns:

Ai grijă cu RDS-ul!
Nu mai pun internet clasic prin cablu UTP 100Mbps (ăsta merge bine). Pun doar microfibră optică pentru noii abonați (abonamentele Fiberlink 300, 500și1000). Montează în locuință un ONT (optical network terminal) marca ZTE 660 cu WiFi integrat de foarte proastă calitate. ONT-urile nu sunt noi! Sunt recuperate de la cei care au renunțat la RDS și funcționează foarte prost.
Eu am semnat pe doi ani cu ei și acum regret. Aștept să expire contractului și am să trec la UPC.