| AlaskaYoung17 a întrebat:

Ce ati alege intre xbox one, xbox 360, ps3 si schimbarea componentelor unui pc? Asta tinand cont de un buget nu foarte mare.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai cu 900 lei garantat nu schimbi prea multe ca sa faci un gaming foarte ok. Cel mult sa te apropii de ce poate un xbox one(care e clar favoritul de acolo).
http://mediagalaxy.ro/consola-xbox-one-500gb

| Sn4k3 a răspuns:

Dintre xbox one / 360 si ps3 clar ca xbox one. Cu componentele, depinde ce vrei sa faci, trebuie sa tii cont ca trebuie sa si cumperi jocuri pentru consola si sunt destul de scumpe.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Sn4k3):

Daca poti sa cumperi componente destul de bune (care sa ruleze jocurile astea mai noi), inlocuieste componentele.

| Juviia a răspuns:

Asta depinde, majoritatea jocurilor sunt pe pc, dar si pe celalalte sunt destule.Eu as zice sa iti schimbi componentele de la pc, ceea ce tocmai am facut eu si e chiar ok.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| SANDREIH a răspuns:

Depinde si de stilul tau de joaca, daca preferi sa stai la birou, atunci pc si depinde si de ce buget dispui, poti sa iti faci un pc foarte bun si cu 3000 de lei. Daca preferi sa stai relaxat in pat sau pe canapea si sa te joci linistita sau/si impreuna cu colegii, atunci cel mai bine iti iei o consola, aici nu prea stiu care este mai buna, dar tind spre PS4.

| Andr33amariia a răspuns:

Toate sunt bune, eu am ps4 dar am jucat pe ps3 si a fost claritate buna, depinde si de tv, dar am inteles ca la Xbox e cu puțin mai scump dar jocurile sunt mai ieftine, nu stiu sigur acum, cred ca ps. dar mai i tereseaza-te pe net, ps e foarte fain!

| GamingandIT a răspuns:

Bună, recomandarea mea este să strângi un pic mai mult pentru un PC de buget și vei avea parte de o experiență Full HD sau chiar 4K, depinde de bugetul tău. Nu te grăbi, ai timp să strângi banii. Mai ales că foarte des o să apară multe reduceri pe diferite site-uri. Mai așteaptă puțin și după scrie din nou o întrebare dar adăugând și bugetul tău în întrebarea respectivă. Baftă happy