| FonAfon a întrebat:

Ce ați recomanda oamenilor să facă pe Internet?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Sa citeasca articole informaționale, sa se joace, sa comunice cu apropiatii, sa se uite la clipuri pe Youtube din diverse domenii si sa isi gaseasca jobul visat.
Intrebarea mai interesanta e: ce NU as recomanda sa faca pe internet? Daca tot am vorbit de bine, hai sa ofer o viziune obiectiva pana la capat:
Sa NU inlocuiasca sfaturile oamenilor cu consultul la medic.
Sa NU se intalneasca cu/trimita bani unor persoane a caror identitate nu o pot verifica (si, evident, nu au vazut-o in viata reala).
Sa nu creada orice articol citit, ci sa verifice stirea din alte surse. Apropo: verificasursa.ro
Sa nu ajunga sa venereze vedetele de pe internet, asa-zisii influenceri, de-obicei ofera o imagine mult imbunatatita a ce sunt de fapt si ascund lucruri despre ei. Nu mai zic de pozele retusate.

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Video chat laughing

| RAY a răspuns:

Sa iti deschida mintea aia inchisa,majoritatea romanilor au credinte multe,sunt inchisi la minte,ignoranti, nu ai voie sa le spui ceva pentru ca ei stiu totul, iar tu nu stii nimic, de asta recomand sa ai o gandire critica in mod intelectual, sa citesti, sa vezi documentare, sa inveti o limba straina, sa te indoiesti mereu de ceea ce stii, sa inveti mereu ceva nou

https://cercetari-stiintifice.blogspot.com/

iti recomand acest log

| FonAfon explică (pentru RAY):

Spui de parcă te-am jignit. Dar îți mulțumesc.

| RAY a răspuns (pentru FonAfon):

Nu vorbeam de tine, asta ai inteles

| FonAfon explică (pentru RAY):

Am înțeles. Mulțumesc.

| RAY a răspuns (pentru FonAfon):

Esti sensibil de fel?

| FonAfon explică (pentru RAY):

Nu.

| FonAfon explică (pentru FonAfon):

Dacă cineva ar începe să scrie cuvinte urâte în răspuns, nu prea l-aș băga în seamă.

| mastadont a răspuns:

Să învețe.
Pentru prima dată în istoria omenirii orice individ are acces la miliarde de biți de informație, omul poate să învețe orice domeniu, are capacitatea de a citii sute de milioane de cărți, reviste, articole etc. Nivelul de cunoaștere care poate fi acumulat cu ajutorul internetului este imens, omul poate, în zilele noastre, să se autoeduce și să devină expert în orice îl interesează așa că de ce să nu profităm de situație și să fim mai educați?

| Nătărău a răspuns:

Să își facă amici virtuali cît mai mulți din cît mai multe sate.

| Delcatty a răspuns:

Un mic edit, ca am scris o prostie: nu inlocuiti mersul la medic cu sfaturile oamenilor neavizati. Din greseala, scuze.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Sa se relaxeze. ‘)) Dar și sa folosească Internetul cu folos, spre exemplu citirea unei carti, găsirea rezolvării unei probleme la matematica etc.

| FonAfon explică:

Mulțumesc.