| Grigoreosm a întrebat:

Ce componente pentru pc imi recomandati (in special procesor,placa video, placa de baza ) care sa ruleze gta 5 si fifa 15.Totul sa fie cat mai ieftin merg si second -hand.(componente cat mai ieftine). Astept cat mai multe pareri.

11 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Pai eu joc gta 5 cu un i5 4460 cu placa video radeon r7 240 si cu placa de baza memphis2-s(placa nu se gaseste la vanzare dar in jocuri nu prea conteaza) si cu 8gb de ram. fifa 2015 nu l-am incercat dar gta 5 ma joc in full hd si pe high

| Jipa95 a răspuns (pentru HuShEr):

Esti cu capu? De ce minti lumea de pe aici? prietene full hd high cu r7 240? Te corectez eu : full hd si preset la cele mai mici detalii. Nu de alta dar si eu am r7 240 langa un fx6300 si 12gb ram iar placa aia te asigur eu ca nu duce mai mult de 35-40 fps in zone foarte aglomerate din joc chiar si in full OC in overdrive.

| HuShEr a răspuns (pentru Jipa95):

Eu iti zic sigur ca ma joc in full hd fara probleme. ce e drept nu m-am uitat la fps da nu am lag absolut de loc. si tu vii la mine cu vishera fx6300 sa compari un haswell 4460 laughing))

| Jipa95 a răspuns (pentru HuShEr):

Chill, ca mi-au trecut destul de multe componente si diferite sisteme in ultimul timp prin mana si te asigur eu ca, cu acel fx 6300 daca ai o placa video capabila de pentru jocuri rulezi tot fara nici o problema printre care si gta v @fx 6300 langa un r9 270x OC ruleaza gta V high spre ultra @40-50fps lejer.
Ce-i drept am testat si apu-uri mult mai bune decat r7 240.

Acum si eu iti zic sigur ca il joci pe full hd dar prietene pe high cu 240 nu treci de 15fps laughing

Acum modifica-ti raspunsul si alta daca vorbeste si tu pe teorii fondate. happy

| HuShEr a răspuns (pentru Jipa95):

Bine ma ca esti tu cunoscator daca vrei te invit la un print screen cand o sa imi instalez gta din nou ca sa iti inchid gura aia care vorbeste mult pe chestii nefondate.

| Jipa95 a răspuns (pentru HuShEr):

Du-te ma omule si viseaza in continuare la gtx v full hd pe high si lasa-ma in pace. Am vrut sa-ti explic cat de bine am putut dar vad ca ma lupt cu morile de vant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Poate joaca in full hd dar cu un fps de consola gen 25. de aia nu i se intrerupe

| HuShEr a răspuns (pentru anonim_4396):

In sfarsit un om mai luminat. eu am si specificat ca nu m-am uitat la fps-uri. atata timp cat nu am lag nu ma intereseaza cate fps-uri am

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai vazut bre ce a raspuns prima data? A rulat gta v pe full hd preset high unde r7 240 duce decat full hd @30-35fps. Pe mine asta m-a deranjat ca ofera raspunsuri aiurea.

| NeculaiBogdan1212 a răspuns:

Inceraca o placa video de gaming cauta pe sit-uri second hand

| Grigoreosm explică:

Deci ce componente mai ieftine pot cumpara ca sa mearga gta 5