| amazonul11 a întrebat:

Ce controllere merg la xbox 360? Doar cele de xbox sau orice controller? Xbox-ul are usb la controller si ma gandesc ca ar merge oricare, nu vreau sa iau de xbox deoarece sunt foarte scumpe

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Xbox 360 merge doar cu controllere xbox 360 sau controller xbox 360- Microsoft windows
xbox one -controller xbox one
ps4 -controller ps4
etc

2 răspunsuri:
| Skippy223 a răspuns:

Ti-as recomanda sa iei o maneta la mana a doua pentru ca e mai sigur.
Daca nu vrei, intra pe eMAG sau amazon si cauta gamepad-uri. Cele care sunt compatibile cu PC-ul, ar trebui sa fie compatibile si cu Xbox 360, dar va trebui sa ii faci configurarea la butoane inainte.
Repet, AR trebui. Ca sa fi sigur, informeaza-te la fiecare maneta in parte, cauta pe google, sau intreaba aici si poate te ajuta cineva.