| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai bun decat Windows XP?

14 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

XP+SP3 Untouched.Vista si Seven deocamdata NU.

regis
| regis a răspuns:

Windows XP Service Pack 4

| claw_4117 a răspuns:

Depinde de configuratia calculatorului, pentru pc-uri mai noi recomand cu toata inima windows vista. Pentru cele mai vechi windows xp cu toate update-urile la zi merge ca uns. Insa eu raman fan linux.

| psiholoaga a răspuns:

Linuxul.

| Beeline a răspuns:

Depinde ce faci pe calculator. Din pacate Windows are un fel de monopol, adica degaba iti pui Linux, sunt multe programe si jocuri care merg doar pe Windows. Daca folosesti calculatorul pentru comunicare, probabil o sa-ti placa UBUNTU (linux). Daca lucrezi pe calculator, sau te joci mult, recomand XP professional cu toate update-urile. Vista e stufos, enervant si are nevoie de un sistem foarte performant ca sa ruleze bine.

| smar2studios a răspuns:

ORICE! Linux, Max OS X, chiar si Vista.

| galileo a răspuns:

Cel mai bun sistem de operare este Macintosh. Surprinde orice utilizator prin grafica, simplitate si o multitudine de posibilitati si oportunitati. Incearca-l si nu te va dezamagi. Numai bine.

| HeZ a răspuns:

Nimic cel mai bun e XP.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ubuntu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Linux

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows XP Professional.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Linux

| gabriellas a răspuns:

Macintosh

| cristiteo a răspuns:

In momentul asta windows xp este cel mai stabil windows de pe piata, probabil vista va ajunge in citiva ani la performanta pe care o are xp-ul azi,
Daca vrei un sistem de operare foarte stabil iti recomand Centos dar ma indoiesc ca o sa-l indragesti, este destul de greu pentru un utilizator care sa obisnuit pe windows sa indrageasca vreun linux.
Eu te sfatuiesc sa ramii pe xp pentru ca la ora asta nu exista nici un sistem microsoft mai stabil decit el, poate o sa fie windows 7 mai bun dar oricum va dura ceva timp puna sa se aseze windows 7, orice sistem nou aparut are probleme care in timp evident ca vor fi peticite prin citeva service packuri.