| anonim_4396 a întrebat:

Este Windows 7 mai bun decat Windows?

12 răspunsuri:
| sti a răspuns:

Mai buna decât care Windows?
Windows 95, Windows 98, Windows 2000, Windows Millenium, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008?

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da, este mai bun dar iti trebuie o perioada mai mare de acomodare cu el.Este o schimbare majora in bine, dar nu cred ca este cu mult schimbat fata de Vista.Eu am Vista si nu o sa renunt prea curand la el pentru Windows Seven.

daniela
| daniela a răspuns:

Ca orice versiune nou este mai buna decat cea veche numai sa te poti obisnui cu ea.

| andrei_1933 a răspuns:

Este folositor daca tii neaparat sa fii la curent cu ultima versiune si daca doresti sa vezi noutatile aparute.
Spre deosebire de Vista este o versiune imbunatatita, in schimb necesita si cerinte hardware ridicate.
Deci daca ai o configuratie buna a PC-ului (min. 2 GB ram si un procesor dual core cu o frecventa de min. 2, 5 Ghz) il poti testa fara probleme.
Totusi e bine sa astepti versiunea finala a acestuia pentru ca in momentul actual versiunile de pe net sunt in stadiu beta, adica nefinalizate, putand avea surprize cu erori de programe, drivere, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este tot Windows happy doar ca e o versiune mai noua, mie personal mi se pare inutil.
Windows Xp Sp2 mi se pare cea mai buna versiune de Windows.
In Windows 7 la fel ca si pentru Vista nu exista drivere diferite, programe speciale...trebuie sa ai un calculator foarte performant sa il poti folosi cu brio, si asta nu datorita cerintelor ci datorita cum am zis mai sus versiunilor de drivere ce nu suporta deocamdata Windows 7

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il folosesc de ceva timp si nu m-as putea intoarce la Vista (prea greoi) sau la XP (prea antic)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows 7 nu este bun ci foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha, as prefera un windows clasic XP, dar daca va anditi pasu de la DX 9 LA 11 si ce pefomante aduce W7...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows 7 este o versiune buna... fata de vista dar. problema la vista este. ca jocurile se vaad f f frumos fata de xp dar. cere foarte multe chesti de exp la vista cere directx10 dar la xp cere directx9 care este cel mai folosit
dar win 7 nu cere multe drivere se vede super. si merg f bine jocurile eu de o luna l-am instalat si e super

| valy35 a răspuns:

Da este foarte bun