| Schizofrenic a întrebat:

Ce este web 2.0 si cum afecteaza societatea? Vreau cat mai multe pareri! Dau funda happy

2 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Web 2.0 este un termen care desemnează o mulțime întreagă de aspecte interactive și colaborative ale Internetului, și aici în special ale World Wide Web, de natură foarte recentă - apărute prin anii 2004 - 2005. Deci la Web 2.0 nu este vorba de versiunea doua a unui software sau a unei tehnici web. Inventatorul și promotorul termenului Web 2.0 este Tim O'Reilly. Pentru diferențiere, tradițiile web care existau până la apariția Web 2.0 sunt numite, tot simbolic, Web 1.0.

| Schizofrenic explică (pentru selfie):

Asta am gasit si eu pe wikipedia happy