| MCosmin97 a întrebat:

Ce-i pot face unui procesor care se incinge intr-una (AMD Athlon 64 x2 6000+)? I-am cumparat si radiator cu patru heatpipe-uri, dar sta cam un minut in 41 - 42 de grade, iar dupa aceea creste imediat temperatura. Vreo sugestie?! happy

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Depinde cat si cum ai pus-o...
http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pasta termica ai pus?

| MCosmin97 explică (pentru K0sti):

Am pus(din aceea alba, nu gri)

| MCosmin97 explică (pentru K0sti):

Multumesc pentru link! happy Voi incerca metoda cu "bobul de mazare", deoarece eu puneam din auzite pe toata suprafata procesorului, iar dupa ce il scoteam afara(deoarece se incingea) vedeam cum pasta termoconductoare depasea marginile procesorului.

| K0sti a răspuns (pentru MCosmin97):

Cu placere! Cand eu spun sa cititi...aia cu auzitul e pentru diletanti...

| K0sti a răspuns (pentru MCosmin97):

Depinde cat si cum ai pus-o...
http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

| AKARA0 a răspuns:

Ciudat,am si eu procesor din acela
Merge foarte bine si nu se incalzeste
Cred ca ar trebui sa il schimbi

| MCosmin97 explică (pentru AKARA0):

Chiar nu stiu ce sa-i mai fac, cred ca l-am tot bagat si scos de 20 de ori, si nu are nicio schimbare.