| DariusXD a întrebat:

Ce inseamna cand imi apare asta la facebook?
(pe absolut toate browserele - mozila, chrome, explorer, opera)
! Doar la facebook imi apare!

Poza: http://prntscr.com/4936lw

Dau funda celui care ma poate ajuta!

6 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Da un ping catre facebook.com daca nici ala nu merge inseaman ca ai facebook-ul blocat din firewall (al tau sau al providerului de net)

| DariusXD explică (pentru lastOne):

Si cum dau?

| lastOne a răspuns (pentru DariusXD):

Apasa Win+R (tasta de windows, aia cu fereastra pe ea, intre Alt si control) in fereatra care apare scrir cmd si apasa Enter. In noua fereastra deschisa scrie "ping facebook.com" (fara ghilimene) si apasa Enter. Daca rezultatul arata ca in poza atunci ar trebui ca totul sa functioneze ok. Daca nu sunt prea multe posibilitati ca sa le expun, acum, aici. http://i.imgur.com/6gE74GV.jpg

| DariusXD explică (pentru lastOne):

Mersi mult incerc imediat

| DariusXD explică (pentru lastOne):

Tot nu merge confused

| lastOne a răspuns (pentru DariusXD):

Concluzia este ca traficul catre facebook iti este blocat (si browserele nu au nici o vina). Acum trebuie sa gasesti unde este punctul in care este blocat. Incearca sa vorbesti cu providerul de internet, vezi ce zice.