| DenqOO a întrebat:

- Ce înseamnă complexitate ciclomatică?
Vreau o explicație mai pentru prosti, nu explicația de pw Wikipedia.

9 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Dude, pui o intrebare HYPER-AVANSATA si vrei raspuns pentru prosti
succes sa gasesti un raspuns, o sa ai nevoie de muuuult noroc

| DenqOO explică (pentru Zuzu1991):

Acum nu am zis chiar pentru prosti. Din moment ce am auzit de acest concept inseamnta ca prost nu-s :-)

| Zuzu1991 a răspuns (pentru DenqOO):

"acum 23 ore | Andruino a întrebat:
- Ce înseamnă complexitate ciclomatică?
Vreau o explicație mai pentru prosti"

NO comment

| DenqOO explică (pentru Zuzu1991):

Stii ca nu trebuie sa iei literalmente ceea ce iti zice cineva. Cred ca de fapt nici nu stii cu ce se mananca, ca daca stiai nu iti pierdeai timpul sa comentezi, ci mai degraaba sa explici.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru DenqOO):

Da, stiu, din pacate sunt si exceptii, de gen pui o intrebare si NU lasi nici un fel de "workaround"
am pus pe google ce ai intrebat tu, si primul raspuns e DEOSEBIT de clar pentru oricine NU E PROST DE-A'BINELEA!

| DarthNiger a răspuns:

O masuratoare, dar nu ca o masuratoare propriu zisa, ca un instrument doar ca un instrument in forma scrisa, poti sa o definesti ca o formula care te ajuta sa afli ceva, in acest caz te ajuta sa indici complexitatea unui program.

| mihaela000ela a răspuns:

Vorbim de complexitatea ciclomatica a cui? A metodei sau a clasei?

| DenqOO explică (pentru mihaela000ela):

Spune-mi despre ambele

| Flavyy124 a răspuns:

Buna!
internetul e cea mai mare sursa de informatie din toata lumea. de la ineputuri si pana acum. apai daca nici mura-n gura nu merge...
Eu sunt la mate-info. deci relationez cu soft-urile... si daca te uiti atent peste ce iti spune wikipedia. poate o sa iti dai seama ca e exact cantitatea potrivita de informatie.