| anonimul a întrebat:

Ce inseamna frecventa procesor?
o placa video cu 475 frecventa procesor suporta un procesor de 3.0 GHz sau nu are nicio legatura?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Frecventa procesorului este numarul de impulsuri pe secunda. Placa video de care spui are procesor propriu si nu are legatura cu frecventa procesorului calculatorului. Numai bine!

| Minks a răspuns:

Nu are legatura. Trebuie sa ai doar slotul de pe placa de baza compatibil cu cel al placii video.

| toshibax a răspuns:

Nu are nici o legatura dar sincer pentru un CPU de 3.0 GHz iti recomand sa iti iei o placa cu un GPU mai mare. Funda :X