| ionucmarele a întrebat:

Ce inseamna pixel mort la un telefon, tableta etc.
Funda!

5 răspunsuri:
| Angelofdarkness862 a răspuns:

Pixel care nu mai funcioneaza. sunt de 2 feluri blocati(raman pe o singura culoare) si morti( negru nu mai produce nici un fel de culoare )

| DannyNick a răspuns:

Pixel mort = acel pixel nu va mai functiona, va fi negru.

| Shiatat a răspuns:

Cu cat ai mai multi mega pixeli faci cu telefonul poze mi clare, mai frumoase etc.
Eu cred ca nu ai nici un pixel la telefon sau tableta sau s-a ars chestia aia din telefon cu pixeli.

| DLeonard a răspuns (pentru Shiatat):

Mai bine te abtineai.Un pixel este un punct minuscul care formeaza imaginile pe care le vedem zilnic pe calculator/televizor etc.O poza are milioane de pixeli. Daca ai un pixel mort nu o sa ti se mai vada un punct foarte mic din ecranul telefonului.