| Fiscutean_David_1998 a întrebat:

Salut TPU,mi-am cumparat un telefon de pe Emag si de o vreme am o pata alba pe ecran(cred ca e un pixel mort), oare cei de la eMAG mi-l iau inapoi sa imi schimb ecranul?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, cu conditia sa nu aiba urme de lovituri. Garantia poate fi la eMag dar poate fi si la un service. Ambalezi toate piesele cum au fost pui factura in copie si garantia in original. Iei legatura cu eMag sau cu service-ul telefonului. Uita-te pe garantie unde se repara telefonul. Vezi ca ai dreptul la transport cu plata la destinatar (firma de reparatii sau magazinul).

| Fiscutean_David_1998 explică (pentru Salontanul):

In colturi are mici urme asa de lovituri, aproape.neobservabile,dar intr-un colt mi s-a dezlipit o parte de acolo (asa l-am primit, am crezut ca sa e modelu laughing)) ), oare de la urmele astea mi-l mai ia in garantie?

| Salontanul a răspuns (pentru Fiscutean_David_1998):

Mai mult ca sigur. Il vor primi si te vor suna sa-ti spuna ca ti-l repara contra cost.

| anonimg a răspuns:

Ti-l va schimba. Numai sa nu-l desfaci tu ca pierzi garantia.

| Clorox a răspuns:

Daca este in garantie, da!

| Jager a răspuns:

Daca inca este valabila garantia, iti poate schimba telefonul cu totul. DOAR daca e necesar

| Gabiiiiii07 a răspuns:

Cel mai probabil este un pixel mort, du-l cat mai repede in magazinul Emag pentru ca are tendinta sa se raspandeasca.