| SuperBoy197 a întrebat:

Ce laptop imi sugerati sa-mi cumpar care sa fie intre 2000 - 2350 Lei. El sa fie pentru jocuri (de ex : Split Second, Need For Speed Hot Pursuit, Grand theft Auto IV s. a.) si sa aiba o placa video de 512 - 1024 MB, RAM 4 GB si ce ii mai trebuie.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DoRu a răspuns:

Cele mai bune laptopuri sunt: TOSHIBA, Acer, Asus! Sunt asa cum zici tu! Am vrt sa-mi iau eu un Laptop Acer ca avea RAM de 4. 00 si GHz de 2. 00 era bun tare si placa video de 512 era bun tare laptopul ala! Imi pare rau ca n-am putut sa-l iau!sad

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Dell, HP si Asus. Acestea sunt cele mai bune firme, alege orice vrei, desi pentru ce vrei tu nu va merge foarte bine, pentru ca laptopurile nu au o placa buna pentru jocuri, chiar daca au 512 nu cred ca gasesti un GeForce GTX pe elewinking si alte din astea, mai ales ca laptopul nu e facut pentru jocuri, daca vrei sa te joci ai PC si console, care sunt mult mai bune big grin

| matrixismyname a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......6100-2ghz/

Dar tine minte asta, un PC nu se va compara la performante cu un LAPTOP, sau daca o sa se compare, raportul de pret PC-laptop o sa fie de 2-3-4 ori mai scump laptopul cu aceeasi performante ca un pc la aceeasi pret.

| SuperBoy197 explică:

Da, dar ce zicei de laptopul asta:
http://laptop.3e.ro/acer-aspire-5542g-lx-php0c-006
Ar merge jocurile?