| robert0802004 a întrebat:

Ce părere aveți despre:Laptop LENOVO IdeaPad Y50-70, Intel® Core™ i7-4720HQ pana la 3. 6GHz, 15.6" Ultra HD, 8GB, 1TB + 8GB cache, nVIDIA GeForce GTX 960M 4GB, Free Dos
Si ce laptopuri imi mai recomandați? Vreau pana in 6000lei cu o placa video dedicată decenta.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Asa ca si idee de ce nu te uiti la un rog? Comparativ cu acel Lenovo ai un ssd de 256gb, o racire mult mai buna pe el, mai multa memorie ram, display mai mare si mai calitativ dpdv al calitatii imaginii iar per total este construit dintr-un material de calitate. Procesorul si placa video is identice ca si pe Lenovo dar iesi cu mult mai bine.
Cu siguranta este cea mai buna alegere pana in 6000 lei.
Placa video/procesorul is mai mult decat decente. Rulezi abosolut toate jocurile si cele ce va urma sa se lanseze in urmatorii 3-4 pe full hd la cele mai inalte detalii.

| robert0802004 explică (pentru Jipa95):

Am scris intrebarea fix inainte sa ma uit la un ROG.Imi plac si sunt de calitate.Si pe PC Garage sunt mai ieftine ca la Altex.

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Laptopul respectiv este foarte bun pentru jocuri cu acel 960M. Daca vrei mai mult cauta laptopuri in bugetul tau cu chipset mai mare (gen gtx980M). Evita laptopurile care au un u in coada (gen i5 4132U) deoarece acelea sunt concepute pentru a oferi autonomie si nu putere de procesare.

| Darr1u5 a răspuns:

Foarte tare... daca ar fi avut si 16 GB ram era si mai bun.

Uite il poti compara cu asta:
http://www.altex.ro/......indows-8-1