| lvr a întrebat:

Ce parere aveti de acest "laptop" https://www.pchouse.ro/......n-box.html merita la acest pret?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Merita daca era gen. 8 (aveai upgrade path la Windows 11).
Fiind gen. 7 mai are doar 3 ani de viata cu Windows 10 - in 2025 expira suportul oficial de la Microsoft.

| lvr explică (pentru flixbuster):

Vezi pe net ca se poate face upgrade la win 11 si pe un pc cu un dual core si 2 gb ram, deci no problem

| flixbuster a răspuns (pentru lvr):

Vezi la Microsoft lista de procesoare suportate oficial:

https://learn.microsoft.com/......processors

Asa poti sa instalezi si macOS pe Hackintosh dar daca nu vrei dureri de cap stai pe configuratie suportata. Altfel poti avea surprize - si nu din alea placute.

P.S. Stiu foarte bine pe ce (si cum) poti forta instalare de Windows 11 (chiar si in masina virtuala, de exemplu).

| flixbuster a răspuns (pentru lvr):

Acum vad ca esti chiar OP-ul. Chiar nu iti inteleg comentariul in acest caz - ai intrebat o parere, mi-am spus parerea.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cu acesti bani iti iei de pe olx unul de 3 ori mai bun! si un tel. e mai bun ca acest laptop...

| lvr explică (pentru lpavel):

Ok dar pe OLX are 3 ani garantie?

| lpavel a răspuns (pentru lvr):

Laptop-ul nu e masina, nu se strica asa usor... apoi daca ajungi la garantie nu rezolvi nimic! o sa caute ei ceva ca sa te gaseasca pe tine vinovat sa n-aiba treaba cu garantia... laughing

| lvr explică (pentru lpavel):

Pot face retur in 14 zile pe OLX?