| AdRiAnHo97 a întrebat:

Ce parere aveti de configuratia asta?

http://www.evomag.ro/wishlist/12966

E bun, e stabil, exista vreo problema de incompatibilitate?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Nu ai vrea cea mai puternica varianta cpu+gpu in banii astia.
Ma gandesc ca daca dai 4000lei pe un pc de gaming, sa ii dai bine.

Ai asa
I5 4430 quad core(peste fx8320)
gtx760 cu racire silentioasa(un pic peste hd7950)
monitor full hd 23
4gb ram suficienti pentru inca 2 ani
sursa modulara si puternica
carcasa buna si ventilata
boxe 5.1, se aud excelent.
hdd 1tb
mouspad foarte bun.
Si cadou
Asamblare Gratuita.

http://www.mediadot.ro/wishlist/33121/

7 răspunsuri:
| AdRiAnHo97 explică:

Poti sa imi faci ceva asemanator de la evoMAG la acelasi pret? sau macar sa mentii pretul cu o sursa mai buna si carcasa de la Cooler Master

| ITSpecialist a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

La ce iti trebuie sursa mai buna cand Sirtec`ul ala e mai mult decat suficient? Tot ce ti-am pus acolo consuma sub 300W in mama Load`ului, nu ai nevoie de mai mult. Carcasele Cooler Master sunt ok, unele, dar nu are rost sa scazi de la alte componente pentru ele.

De ce nu ai lua un procesor mai bun daca intra in pret? FX 6350 e scump, ai 6300 la sub 500 lei,la fel de bun. Nu fi capos si nu veni cu idei preconcepute ca vei cumpara ceva prost si scump, dupa cum ai facut configuratia.

De ce evoMag si nu PC Garage, sunt cel putin la fel de ok, cu preturi chiar mai bune. Ai mai sus configuratia perfecta pentru tine, in buget si cu performanta mult mai buna.

| AdRiAnHo97 explică (pentru ITSpecialist):

Sursa e de 500W nu prea cred ca tine sistemul, si sa nu am vreo surpriza.

| ITSpecialist a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

Cat crezi ca va consuma acel sistem?
~300W in Load maxim, sistemul de test de aici consuma mult mai mult ca al tau:
http://lab501.ro/placi-video/amd-radeon-hd-7950-review/19

Sursa nici nu transpira la ce ai acolo, stai linistit.

| Gabi05 a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

Aceiasi problema de fiecare data, sursa aia e ceritficata bronze si are electronica buna.
Are un amperaj bun pe railul 12V+ de iti va tine.Si nu o zic eu, ci o zic toti care au habar de it.

Nu fi incapatanat sa cumperi sursa mare si sa iei performanta mai mica.
Nu e doar specialistit cel care iti spune ca tine, si iti spun si eu

| ITSpecialist a răspuns:

Sursa e mult prea mare si prea scumpa,procesorul e scump, placa video e scumpa, boxele sunt niste prostii, iar caraca e zgomotoasa dupa mine + ca nu are filtre de praf.

Ce buget maxim ai, la ce il vei folosi si care e rezolutia maxima am monitorului?

| AdRiAnHo97 explică (pentru ITSpecialist):

40 de mil sau sa depasteasca putin 41-42, procesorul eu zic ca e bun nu am nevoie de mai mult, si boxele la fel, nu-mi trebuie mai mult. sistemul il voi folosi in gaming. monitorul are 1920 x 1080 sau cv de genu, rezolutia

| Gabi05 a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

Nu ai vrea cea mai puternica varianta cpu+gpu in banii astia.
Ma gandesc ca daca dai 4000lei pe un pc de gaming, sa ii dai bine.

Ai asa
I5 4430 quad core(peste fx8320)
gtx760 cu racire silentioasa(un pic peste hd7950)
monitor full hd 23
4gb ram suficienti pentru inca 2 ani
sursa modulara si puternica
carcasa buna si ventilata
boxe 5.1, se aud excelent.
hdd 1tb
mouspad foarte bun.
Si cadou
Asamblare Gratuita.

http://www.mediadot.ro/wishlist/33121/