Întrebare recomandată | KendyforAll a întrebat:

Ce parere aveti de imprimantele inkjet? Sunt avantajoase ca pret dupa achizitie(cartuse, intretinere)?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Eu numai imprimante inkjet am cumparat si sunt multumit de ele. Cele laser sunt mai costisitoare ca pret si sunt utile pentru listari masive (licee, alte institutii publice sau private). Ca utilizator casnic, recomand multifunctionalele inkjet. Daca achizitia se axeaza pe listari color, ilustratii grafice, multifunctionala Canon e o varianta buna (ca si producator). Daca o folosesti pentru texte, fara prea mari pretentii pentru listarile color, atunci alege o multifunctionala Hp (sunt mai accesibile ca pret, iar mentenanta lor se poate realiza de acasa, fara service; cartusele se pot umple cu usurinta; la Canon se cumpara tot timpul cartuse noi). Momentam, eu asigur mentenanta a 5 aparate Hp, iar niciunul dintre ele nu a creat probleme. Daca stii cum sa le pastrezi functionale, le poti folosi mult timp.