| Mirceadumb a întrebat:

Ce parere aveti de Iphone 5s / Iphone SE si Iphone 6S? se apropie black friday si vreau sa imi cumpar unul. Am nevoie de un smartphone in special pentru vorbit, mesaje pe wapp/Facebook, browsing rapid si poze. Ce credeti se potriveste? stiu ca este mai scump dar ma gandesc ca daca fac o investitie, nu mai trebuie sa imi iau altul vreo 2-3 ani. Sunt student si peste ceva timp voi pleca si in voiaj si ma gandeam ca nu mai trebuie sa car laptopul dupa mine daca am Iphone. pot sa fac cam tot ce vreau cu el. ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Doodleskull a răspuns:

Ai dreptate cu un iphone poti face multe dar si cu un Android poti face mai multe tampeni...
Daca nu prea ai bani cumpara 5s insa e mult mai bun SE. Fac comparatia asta deoarece cele doua arata identic insa SE e aprox de 2x mai puternic+ camera mai mare de 12 mp.
Daca vrei ceva mai mare cumpara un 6s. 6s e la fel de puternic ca SE insa are 3Dtouch si camera pe fata de 5 mpin comparati cu 1.2
Tu decizi...
ordiea ar fi cam asa 5s

| SANDREIH a răspuns:

Cel mai bine SE, marimea ca 5s si performante apropriate ca a unui 6S.