| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de Youtube vanced? Acel YouTube fara reclame și care functioneaza și cu ecranul oprit? Este sigură?
Sau mai era o aplicație YouTube Pink care făcea același lucru. As vrea sa scap de reclamele enervante de pe YouTube. Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu te lua după cei care zic că aplicația nu este sigură, pentru că practic nu te expui la niciun risc. Poți seta anumite permisiuni pentru fiecare aplicație pe care o instalezi. Și ca să fii sigur că nu se va întâmpla nimic, dezactivezi toate permisiunile pentru aplicație în setări. (eu îi dau acces doar la microfon deoarece folosesc și căutarea vocală). happy

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este sigura daca o downloadezi de unde trebuie ca nu o vei gasi in play store.

Cat despre parere. exista Youtube premium

| GabiDumitrescu a răspuns:

YouTube Vanced e miez. Problema ar putea fi daca vrei sa o instalezi pe un Xiaomi, de exemplu, ca se bate cap in cap cu MIUI. Se poate, dar trebuie sa intri cu developer mode si sa dezactivezi niste chestii, ceea ce o sa iti faca interfata sa arate ca naiba.
Nu lua in serios habarnistii de pe aici care o considera dubioasa pentru ca nu au ei nici o idee despre ce si cum e vorba. Logic ca nu o gasesti pe Google Play, pentru ca YT e serviciu din care Google scoate bani grei, nu au nici un motiv sa lase pe acolo aplicatii care scot reclame...
P.S. Ca browser, poti folosi Brave. Minezi BAT in timp ce il folosesti si are ad blocker incorporat care face toti banii. Bine, nu face nici un ban, ca e gratis. Ai prins ideea.winking

| Sn4k3 a răspuns:

E buna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Youtube vanced am instalat o singura data ca sa-l dezinstalez mai apoi doar dupa cateva minute din cauza reclamelor ca imi apareau cand deschideam aplicatia.

| Nexo189 a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul lucru care trebuie să faci e să cauți o versiune bună de yt vanced. Eu de exemplu după ce am șters "yt premium" gen un fel de vanced pentru că începuseră să îmi apară reclame pe home page, nu am mai găsit fișierul sau o versiune la fel. Dar am găsit după nici 10-20 de minute o aplicație mai bună și mă bucur că am găsit-o.
Singurul meu dubiu e că nu știu cât va ma rezista vanced pentru că practic o foarte mare parte din vanced e că are design-ul vechi de la Youtube. Și cu cât actualizează mai mult ăștia de la Youtube aplicația cu atât mai mult există posibilitatea ca vanced să nu mai funcționeze cum trebuie sau deloc.

| blairelovesmusic a răspuns:

Poți folosi Youtube Premium, costa vreo 25 de lei abonamentul pe luna dar merita. Eu nu-l am, inca.

| Nexo189 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Sau poți folosi Youtube vanced care e gratis și nu dai bani la Youtube. Cu Youtube premium nu poți să vezi dislike-urile, nu poți să scoți ecranele finale adică alea de apar aproape de finalul videoclipului și apeși pe ele și te duce la un alt videoclip, nu poți să scoți sigla videoclipului, nu poți să scoți butonul de Cast, nu poți să scoți cardurile informative, nu poți să scoți community posts, etc. A da și cu Youtube premium ai interfața la Youtube oribilă și nu poți să o ai veche gen versiunea 17.
Youtube vanced nu e bun numai să scoată reclamele. Deci efectiv e genial!
Singurul lucru care trebuie să faci e să cauți o versiune bună de yt vanced. Eu de exemplu după ce am șters "yt premium" gen un fel de vanced pentru că începuseră să îmi apară reclame pe home page, nu am mai găsit fișierul sau o versiune la fel. Dar am găsit după nici 10-20 de minute o aplicație mai bună și mă bucur că am găsit-o.
Singurul meu dubiu e că nu știu cât va ma rezista vanced pentru că practic o foarte mare parte din vanced e că are design-ul vechi de la Youtube. Și cu cât actualizează mai mult ăștia de la Youtube aplicația cu atât mai mult există posibilitatea ca vanced să nu mai funcționeze cum trebuie sau deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| Daz01 a răspuns:

Cel mai bine este să-ți faci Youtube premium și scapi de orice grijă cu instalatul aplicațiilor dubioase. Eu folosesc premium, sunt foarte mulțumit și voi mai renunța la el. Succes.

| danielteodor0 a răspuns:

Da can stateam si ne uitam cate 5 minute de reclama la 15 minute de continut la televizor am uitat.

Poti incerca la risc orice si vezi ce merge.