| CataCatalin994 a întrebat:

Ce parere aveti despre abonamentul Netflix de 12 euro, cel de 4k? Cei care aveti asa ceva, merita?
Eu am avut abonamentul asta cat timp am fost in strainatate si nu puteam pirata filmele, dar in Romania?

Am inteles ca la noi apar filmele mult mai tarziu pe Netflix, comparativ cu in cinematografe si unele chiar fara subtitrare.

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Si ca sa raspund la intrebare fa-ti cont pe Netflix America cu Vpn.
Costa aproape la fel dar ai filme mai multe si mai noi, daca te descurci cu engleza.

14 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Daca ai tembelizor 4k, atunci aia e solutia
sau daca ai 4 oameni care se uita in acelasi timp la Netflix
altfel, nu vad de ce ar merita, ca in Romania e piraterie, nu zic nu, dar nici nu inseamna ca e acelasi lucru, la piraterie trebuie sa te zbati sa faci rost de film, pe Netflix dai doua click-uri si deja il vezi, adica e MULT mai comod

eu de ex. iau numai filmele si serialele pe care vreau sa le pastrez, la restul ma uit pe stream

| Michaeel a răspuns:

Toate filmele au subtitrare când dar în rest este adevărat, apar mult mai târziu și nu sunt la fel de multe.Eu am abonamentul de 10 euro și sunt mulțumit, claritatea este buna si totul este ok.

| sierra1 a răspuns:

"nu puteam pirata filmele, dar in Romania?" - spune-ne că NU vei să piratezi filme!

"Am inteles ca la noi apar filmele mult mai tarziu pe Netflix" - gresit, e același Netflix peste tot!

| Panamax a răspuns (pentru sierra1):

Netflix America are 3000 de titluri in plus dar sunt doar in engleza.

| sierra1 a răspuns (pentru Panamax):

In 2018 in ro erau disponibile 2854 filme - rezultă clar că după 2 ani numărul lor e peste 3000. Deci care-i șpilul?

| Panamax a răspuns (pentru sierra1):

3000 in plus

| sierra1 a răspuns (pentru Panamax):

Fleoșc

| CataCatalin994 explică (pentru JicaContra):

Nu trebuie' sa ma zbat, sunt in Romania, am net de 500mb/s. Descarc orice in cateva minute, si tot doua click-uri imi ia pe tracker. De aia sunt si confuz daca merita sau nu Netflix.

| sierra1 a răspuns:

"Romania, in cea mai saraca tara din UE, lumea a treia"

păi atunci, de ce-ți mai pierzi vremea pe siteuri de lume a treia?

| JicaContra a răspuns (pentru Panamax):

Lal, NU
degeaba iti fac cont cu vpn de state
ca sa te uiti trebuie tot vpn de state

de asemenea, degeaba iti pui vpn gratis, pentru ca Netflix-ul le stie deja ip-urile la toti si nu te lasa sa intrii de pe el, iti trebuie vpn platit eventual unul care are serviciu special de Netflixwinking

si CREDE-MA ca stiu ce spun, pentru ca am reusit la un moment dat sa intru pe vpn de state, cu, cont de rrrrrominica, SI sa vad filme accesibile doar in state

ce credeai tu?!? ca Netflix-ii nu s-au gandit la asta?!?

deci, vrabia malai viseaza tongue

LE oops, uite ca era cearta aici si eu nu am vazut, nu am vrut sa te injur, DELOC, dar chiar stiu ce spun, si eu am salivat dupa Netflix de state, are mult mai multe titluri decat rrrrominica

| JicaContra a răspuns (pentru CataCatalin994):

Nu ai inteles, nu e vorba de viteza de download, ci de faptul ca trebuie sa iti faci cont pe un t0rrrent bun, sa iti faci ratie, sa cauti filmul, sa il downloadezi, sa il tii la seed, etc.

dar pe Netflix in doua click-uri deja vezi filmul

| JicaContra a răspuns (pentru sierra1):

Ma bag in cearta insa nu vreau cearta, te rog sa intrii pe link-ul asta:

https://www.google.com/search?q=supernatural+netflix
primul link de sus este:
https://www.netflix.com/......e/70143825
ei bine NU merge in rrrominica
dar daca ai avea IP de state care NU e vpn public (pe care le-au banat) atunci ar merge

deci, chiar NU e acelasi Netflix pe peste tot, alt exemplu e ca in Turcia e mai ieftin, dar acolo sunt si o tona de filme turcesti la care nu se uita aproape nimeni din afara Turciei

| Panamax a răspuns (pentru JicaContra):

Merge cu orice abonament NetFlix dar are nevoie de un VPN bun.

| JicaContra a răspuns (pentru Panamax):

Super, multumesc de informatie, mie chiar nu imi trebuie, dar e bine de stiutwinking