| Adriannn021 a întrebat:

Ce părere aveți despre aceasta unitate https://garotech.ro/produs/seniorpower3600led/

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dupa mine da, piesele is bune si pretul decent.

| NLS a răspuns:

Cica 5200 RON
buna gluma, dar a trecut 1 aprilie

Suna-i si intreaba-i de sursa in primul rand. (brand, model, sau brand si amperaj pe linia de 12 V in special, ca de acolo se alimenteaza placa video, si daca e o petarda de scoate jumatate din cat scrie pe ea, iti ia tot sistemul cand pocneste.)

In al doilea, aproape ar fi meritat daca ar fi avut placa de baza cu chipset B450 si RAM mai rapid, un 3000MHz cu CL16 de exemplu.

2400MHz cu CL 17 e extrem de lent pentru un asemena procesor, in caz ca nu stii, Ryzen-urile din seria 3000 au nevoie de RAM cat mai rapid ca sa se miste bine.

Carcasa imi place, DACA are sita in fata si sus (pare ca are, sau sunt doar acele decupaje hexagonale si praful intra pe unde vrea?).
Placa video ok pentru banii aceia.
Dar asa cum e (mai ales daca nu are sursa de la un brand si un OEM de incredere), nu as strica niciodata banii pe asa o porcarie.