| Jony123 a întrebat:

Ce parere aveti despre mochetele fonoabsorbante pentru desktop? Vreau sa imi raspunda cei care au sau au avut si sa imi zica daca reduce zgomotul produs de unitate in general!

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

In general, producatorul materialelor fonoabsorbante pentru calculatoare este Akasa! Materialul opreste vibratiile produse de carcasa, reduce zgomotul din carcasa emis de ventilatoare si totodata este fabricat dintr-o spuma speciala! Pare a fi destul de eficient pentru o anumita persoana care isi vrea calculatorul silentios! Un dezavantaj ar fi ca acest material ofera si izolare termica, iar inauntru totul se va incinge deoarece nu mai lucreaza ventilatoarele cum trebuie! Mai bine faci un efort si cumperi niste coolere mai silentioase!

1 răspuns:
| Robert a răspuns:

Sunt foarte bune. Daca vrei sa reduci si mai mult zgomotul schimba ventilatorul sau coolerul de la pc cu unul cu decibeli mai putini.Asa unitatea va fi mai sileantioasa.