| Skipper09 a întrebat:

Ce parere aveti despre evolio x6? Se merita achizitionat sau astept pana apare ceva bun gen s6 sau HTC one m9
PS:nu stiu daca asa se vor numi si nu vrea s4 sau s5 sau ceva de genul is bune dar ecranul cam mare eu vreau un smartphone bun si cand ma refer la asta ma refer la ceva calmea nu mini 2 laughing
Si cu un ecran nu exagerat de mare.

3 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

Iti dai seama dupa specificatii ca este un telefon bun la momentul actual. Nu ai ce sa-i reprosezi cel putin teoretic la capitolul performante.
Cea mai mare problema la telefoanele de genu, este devalorizarea rapida. Daca acum il iei cu 1400, daca vrei sa il dai inainte sa iasa din garantie cu 2-3 luni, o sa il dai cu 400 de lei. Deci automat in vreo 20 de luni pierzi 1000 de lei, asta in cazul in care telefonul este intretinut corespunzator, adica sa il pastrezi cat mai impecabil.
Daca ai bani, tine-i, asteapta sa vezi ce o sa scoata HTC. Telefonul din gama lor de top, la momentul actual, dupa parerea mea este cel mai bun telefon ce ruleaza Android, in momentul de fata. Pe langa specificatiile puternice mai avem o carcasa premium, de pe care nu o sa cada vopseaua, si care mai arata si foarte bine. Mai tine banii si mai uita-te, nu te grabi pentru ca risti sa iei ceva prost la bani multi. La sfarsit de septembrie, inceput de octombrie o sa apara urmatorul telefon de la Apple, cu ecran potrivit, ~4, 4 inch. Eu zic ca este de luat in seama, nu ii stiu specificatiile, dar stiu cum o sa arate, iar mie imi place. La momentul de fata, daca ma intrebi pe mine, ca posesor, pot sa-ti spun ca iPhone 5s, este cel mai bun telefon, cu tot ceea ce inseamna asta. Si da, cand zica asta, imi asum faptul ca s-a ajuns la octa-core si alte OZN-uri.

| Skipper09 explică (pentru paulpaul25):

Pai da dar ma tot freaca ganul de ce sa dai bani multi pe un telefon gen HTC one m8 vreo 2200 nu mai stiu cand pot sai iaun un pc de gaming si dupa aia ceva de genu un s3 imi fine merita HTC one m8 cand se va mai ieftinii?

| paulpaul25 a răspuns (pentru Skipper09):

Tu sti mai bine de ce ai nevoie. Oricum din 2200, nu prea poti sa-ti iei si pc de gaming si s3. Oricum, da merita m8-ul cand se va mai ieftinii, dar sa nu te astepti la o scadere enorma de pret, dar probabil o sa fie un best-buy.