| Cristi_7218 a întrebat:

Ce parere aveti despre placa video Intel Hd Graphics 1000 gt1?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Nu schimbi procesorul,pui placa video si gata.
Daca nu o ia automat trebuie sa setezi za lucreze placa video dedicata.
Daca ai nVIDIA click dreapta pe desktop,nVIDIA control panel, Configure Surround, Physx si la Physx settings setezi placa video GeForce..., sa nu fie CPU.
Daca ai AMD Radeon nu stiu cum, ca am cautat odata la un laptop dar nu am gasit, se pare ca intra in functiune placa video dedicata atunci cand nu mai face fata placa grafica integrata in procesor(cel putin teoretic asa este).
Intel HD Graphics 100 trebuie sa fie foarte slaba, ai nevoie de placa video dedicata.

3 răspunsuri:
| Jackster a răspuns:

Nu este o placa video, este un chip video care este integrat in procesor. (placa video integrata).

Ca procesor grafic e foarte prost.

| Cristi_7218 explică (pentru Jackster):

Stiu ca e integrata, cu ce placa video nVIDIA poate fi echivalenta? cum aflu ce pixel shaders are? si daca vreau sa imi pun placa video dedicata trebuie sa schimb si procesorul? ( procesorul este dual core 2, 6ghz )

| Cristi_7218 explică (pentru taken):

O fi ea slaba dar Pot rula toata seria FIFA pana acum (inclusiv 2014)

| taken a răspuns (pentru Cristi_7218):

Nu schimbi procesorul,pui placa video si gata.
Daca nu o ia automat trebuie sa setezi za lucreze placa video dedicata.
Daca ai nVIDIA click dreapta pe desktop,nVIDIA control panel, Configure Surround, Physx si la Physx settings setezi placa video GeForce..., sa nu fie CPU.
Daca ai AMD Radeon nu stiu cum, ca am cautat odata la un laptop dar nu am gasit, se pare ca intra in functiune placa video dedicata atunci cand nu mai face fata placa grafica integrata in procesor(cel putin teoretic asa este).
Intel HD Graphics 100 trebuie sa fie foarte slaba, ai nevoie de placa video dedicata.