| mihaiwz98 a întrebat:

Ce parere aveti despre procesorul Intel Pentium Dual Core g645 in materie de gaming? Stiu ca nu prea are treaba cu gamingul dar nu stiu de ce in bf3 la maximum pe 1366x768 prind 70-80 fps-uri alaturi doar de 4gb ram si un sapphire r7 260x joc care cere la recomandat un quad core, iar in bf4 la maxim prindeam de asemenea 40-60 dar de la jumatea celei de-a doua misiune scadea din cand in cad la 1-2 fps(probabil din cauza ramilor), iar in far cry 3(surprinzator pentru mine pentru ca la optim din ce am vazut pe net cere 6-8 gb ram si procesoare mult peste al meu) jucam lejer la 30-40 fps aproape ca nici nu scadea sub 35.Acum de curand am incercat gta 5 iar la setari minime spre medii imi merge undeva la 20-30 fps. In gta 4 cu icehancer si toate modurile posibile de grafica bagate la setari ultra high prind intre 18 si 30fps.
Pt ca nu imi permit sa schimb procesorul intrebarea mea este daca 8gb ram m-ar ajuta cu macar 10 fps in ambele cazuri. Spre ex as putea sa joc gta 4 la 28-40 fps? dar gta 5 cu aceleasi setari la 30-40 fps?
Stiu ca procesorul e depasit de situatie dar pana acum in jocurile un pic mai vechi cred ca s-a descurcat formidabil.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Poti juca gta 5 si 4 fiindca iti permite fps-ul mic, insa procesorul e cam slab.

Iti recomand sa joci jocuri putin mai mici de exemplu Cs 1.6 sau Gta Vice city Bucuresti versiunea noua.

La Gta 5 cred ca vei avea lag si te va scoate din joc.

| mihaiwz98 explică (pentru kar1GaNNN):

Gta 5 imi merge la setari medii la 20-30 fps iar gta 4 la ultra fara alte moduri sta lejer la 30-35 fps.Intrebarea mea era alta