| XtReMee a întrebat:

Ce parere aveti dspr aceasta config 1.5 gb ram procesor amd athlon x2 dual 2.1 ghz placa video nVIDIA geforce n210 gddr3 1 gb 64 bit ce jocuri mi-ar merge este bun de cv acest pc fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca tot dai bani, macar opteza pentru ceva calumea! O placa video buna nu e sub 500 ron.
Pentru performante sporite la jocurile din ziua de azi, ai nevoie de o placa video cu latimea benzi de 256 biti!
Opteza macar pentru placa video gt 430!
Cele din seria geforce 9 sunt deja demodate, sa nu mai zic de 8, 7 sau 6!

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai uita-te si tu la cerintele jocurilor si apoi compara cu ce ai tu.
E bunicel systemul daca nu optezi pentru jocuri, latimea de banda a placi video lasa de dorit!
Imi place comparatia care a facut-o cel de mai sus, recomanda un joc din 1999 si unul din 2012(global offensive) la care nu cred ca vei avea mai mult de 16 fps-uri cu detalile pe low!
Daca vrei neaparat pentru jocuri, opteza pentru alt system!

| XtReMee explică (pentru ROB3RT89):

Robert crezi cai mai buna placa asta video http://www.emag.ro/......ETYKMBBBM/ decat nVIDIA n210 care are 1 gb 64 bit dddr3

| ROB3RT89 a răspuns (pentru XtReMee):

Nu,e si pe slot agp, nu ti-ar merge oricum! Daca vrei ceva mai ieftin si cat de cat buna, uite aici=>http://www.emag.ro/......E5Z3KBBBM/

| XtReMee explică (pentru ROB3RT89):

A mea e pe pci express ati x1550 iar maine as vrea sa-mi iau placa asta http://www.sigmanet.ro/......I--id44653 e mai buna ca ati x1550 ati are 128 bit iar asta 64 dar asta are 1gb si e ddr3 aialalta are 256 mb ddr2

| miaumarian a răspuns (pentru XtReMee):

Ne bucuram pentru tine ca team putut toti ajuta :p
si speram sa te bucuri la maxim de noua ta alegere :p

| ROB3RT89 a răspuns (pentru XtReMee):

Daca tot dai bani, macar opteza pentru ceva calumea! O placa video buna nu e sub 500 ron.
Pentru performante sporite la jocurile din ziua de azi, ai nevoie de o placa video cu latimea benzi de 256 biti!
Opteza macar pentru placa video gt 430!
Cele din seria geforce 9 sunt deja demodate, sa nu mai zic de 8, 7 sau 6!

| AlxMro a răspuns:

Daca mai pui 2 gb ram (te costa maxim 120lei) daca esti pe ddr3 te ajunge 80lei. Atat sa faci si nu-ti mai trebuie nimic pentru o perioada lunga de timp.

| miaumarian a răspuns (pentru AlxMro):

Se poate juca si NFS WORLD dar cum am spus si mai si mai sus: trebiie sa seteze optiunile video de la joc la niivel scazut sau mediu ca aive parte de un fps mare

| miaumarian a răspuns:

Este o configuratie bunicica.
Cu un astfel de pc te poti juca jocuri de strategie dar si shooter gen Counter-Strike 1.6, Global Offensive, Source etc
Mai putin ultimile variante de NFS gen NFS WORLD (acesta haleste foarte multe resurse dar te poti juca doar daca setezi optinile grafice ale jocului la nivel mediu)

Deci in concluzie e un pc bun :p

| AlxMro a răspuns (pentru miaumarian):

Eu jucam Assassin's Creed pe 512 mb ram cu 2.8 Amd si GT Force 6600. Si vrei sa zici ca acel pc nu ii da la maxim nfs word?

| miaumarian a răspuns (pentru AlxMro):

Depinde de setarile video

| pescaru26 a răspuns:

Man, eu spun ca da fiind ca eu am ram de 512mb;(