| TheMLG a întrebat:

Ce PC spuneti sa imi cumpar( full gaming, doar pc,, buget maxim 5000-6000 ron )?

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Te ajut eu. ca idee poti sa iti iei un i5 si o placa video foarte puternica. nu va trebui sa cheltui toata suma. da-mi add la id mess sprintaroiuflorin sa vorbim mai pe larg.

| danimazzz a răspuns:

Daca esti un gamer inascut da. Daca nu mai il faci si pentru altceva nu numai jocuri.

| TheMLG explică (pentru danimazzz):

Poate m-am exprimat gresit. Vreau sa intreb ce model de pc pentru gaming imi recomandati. Dar sa merite si pretul nu doar brandul.

| TheMLG explică (pentru florin1979):

Ms, si cum nu am nevoie de mouse si tastatura ma costa si putin.

| florin1979 a răspuns (pentru TheMLG):

Eu am vrut sa te ajut dar nu doresti. nu pot ghici ce componente ai deja. poate ai si monitor. daca vroiai sa vorbim pe mess era mai ok. nu vrei succes alegi tu ceva pana la urma.

| KodrutZ a răspuns (pentru TheMLG):

Zi omule exact ce ai si iti trebuie, asa o sa putem si noi sa iti dam idei, nu sa stea omul sa iti faca sistem complet si tu sa vii dupa aia cu "de-aia si de-aia am".

| TheMLG explică (pentru KodrutZ):

Am precizat doar PC.

| KodrutZ a răspuns (pentru TheMLG):

Pentru unii, "PC" inseamna si periferice...
Uite o idee - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/629644/
Eventualele comentarii te rog sa le faci punctual, in genul "1. ATI face drivere de rahat 2. ASRock nu sint fiabile 3. La ce imi trebuie placa de sunet daca am onboard?" si tot asa, ca sa nu facem o salata din conversatia asta.

| alex2496i a răspuns:

O sa-ti fac o configuratie imediat, sper sa te mai uiti la intrebare, sa nu ti-o pun degeaba!

| alex2496i a răspuns:

Cam asta ar fi, dupa parerea mea, MINIM 5 ani de acum in colo, nu o sa apara vreun joc sa nu mearga pe calculatoru asta : https://www.pcgarage.ro/cos/