| qazxcv a întrebat:

Ce placa video e compatibila unei placi de baza DMI P4i48, acum detin un Nvidia GeForce FX 5200! calculatorul e mai vechi Deocamdata nu am resurese pentru a achizitiona unul:d va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Slabe sanse sa gasesti ceva mai bun decat placa video pe care o ai acum, mai ales ca placile video pe AGP nu prea se mai fabrica.
Am gasit ceva: http://placivideo.3e.ro/......156-06-20r dar decat sa dai banii pe una de asta, mai bine iti schimbi placa de baza cu una care sa aiba slot PCi Express.

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Cam toate placile pe AGP(din moment ce ai fx5200), nu stiu cate se mai gasesc, dar sunt foarte vechi, slabe ca performanta si scumpe.

| qazxcv explică:

Mentiones ca placa de basa este un AsRock P4i48! Multumesc

| qazxcv explică (pentru JustCosmin):

Mersi pentru raspuns drept rasplata o funditabig grin

| JustCosmin a răspuns (pentru qazxcv):

Slabe sanse sa gasesti ceva mai bun decat placa video pe care o ai acum, mai ales ca placile video pe AGP nu prea se mai fabrica.
Am gasit ceva: http://placivideo.3e.ro/......156-06-20r dar decat sa dai banii pe una de asta, mai bine iti schimbi placa de baza cu una care sa aiba slot PCi Express.