| andrei995 a întrebat:

Ce placa video, imi sugerati pana in 400RON care sa mearga foarte bine in jocuri?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca nu vrei sa joci cu detalile la maxim, poftim=>http://www.marketonline.ro/......mb-ddr3-oc ps n-ar mai strica 1gb la rami, chiar si la jocuri mai vechi precum far cry 2 sau call of duty mw 2 se va misca nasol cu 1 gb, asta chiar daca ai placa si procesorul bune!

10 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Mobo si procesorul sunt bune si e pacat de ele sa nu iei ceva din aceeasi categorie. :D

Iti recomand aceasta placa video:
...5-128-bit/
Sau daca poti face un minim efort, chiar asa ceva:
...5-128-bit/

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca te gandesti la un upgrade serios, trebuie sa te gandesti bine inainte sa cumperi ceva! O placa video buna din seria gtx este peste 400 ron, doar cele cu latimea de banda de 128 biti sunt sub 400! Daca vrei sa joci ultimele jocuri cu rezolutia si detalie la maxim, ai nevoie de o placa video de 1gb(ddr5) si latimea benzi de 256 biti+rami si porocesor calumea. Uite aici o placa video buna=>http://www.marketonline.ro/......ra-durable

| unknownn a răspuns:

Degeaba ai o placa video buna dar restul componentelor sunt praf.Ori le upgradezi pe toate, ori pe niciuna.

| andrei995 explică (pentru unknownn):

Tcmai asta este, pentru ca imi fac PC am toate piesele dar la placa video nu ma pot hotari si de aia am intrebat nu de alta, ca nu imi luam placa video de 400ron pe un pc cu1, 6ghz procesor si 1gb ram.

| unknownn a răspuns (pentru andrei995):

Daca ne-ai specifica mai exact modelul procesorului, al placii de baza, te-as putea ajuta.

| andrei995 explică:

Am o placa de baza ASRock M3A770DE,si un procesor AMD Phenom II X2 555BE(3. 2Ghz)...placa video nu vreau sa ma duca la maxim cu setarile jocuri, pe mine ma intereseaza sa ma joc la detalii medii spre mari nu vreau sa joc totul la maxim, nu ca nu mi-ar placea dar nu sunt un gamer inrait ci doar vreau sa ma joc jocuri mai nou aparute atat.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru andrei995):

Daca nu vrei sa joci cu detalile la maxim, poftim=>http://www.marketonline.ro/......mb-ddr3-oc ps n-ar mai strica 1gb la rami, chiar si la jocuri mai vechi precum far cry 2 sau call of duty mw 2 se va misca nasol cu 1 gb, asta chiar daca ai placa si procesorul bune!

| andrei995 explică:

Am 4gb ram si sursa RAIDMAX 500W

| andrei995 explică (pentru andrei995):

Si in general nu sunt un pasionat al shooterelor mai mult imi plac jocurile gen NFS si GTA

| sPriT3SiCoL4 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......EWMNTBBBM/
asta,sau
http://www.emag.ro/......EBYNKBBBM/

Eu iti zic sa mai astepti sa faci 2 milioane si o ei pe aia nVIDIA si nu ai probleme dar depinde daca este compatibila cu placa de baza, uite asta ar fi compatibila http://www.emag.ro/......E44VDBBBM/
Eu iti zic sa mai stai 1 luna 2 sa astrangi bani.
Sper ca ti-am fost de folos:D