| dnddorm a întrebat:

Ce problema e cu calculatorul daca la un moment dat incepe sa tremure continuu imaginea si sa nu mai poata fi nimic, exista vreun mod de rezolvare?

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca PC nu mai primeste comenzi in PC e buba.
In schimb e posibil daca e buba la monitor, ca PC sa primeasca comenzi si tu sa nu stii asta, nefiind afiste. Incearca reptat alt+f4 si enter si vezi daca se stinge.
Faci ceva special cand pateste aia?
Unitatea e fierbinte?
PC e curata de praf (in special palca video)?
Din pacate e greu de spus de la distanta ce exact are.

| Sihastrul a răspuns:

Monitorul,mergi cu el la un service.

| K0sti a răspuns:

Mai clar, ce monitor, LCD sau CRT, in ce consta tremuratul?

| dnddorm explică (pentru K0sti):

Ecran LCD, pe ecran incep sa se formeze o imagine neclara si imaginea pur si simplu tremura, iar pcul nu primeste comenzi, in afara de inchidere fortata care o faci din on/off

| K0sti a răspuns (pentru dnddorm):

Ca sa elimini o cauza, cel mai simplu este sa probezi monitorul pe alt sistem. Daca e ok, atunci problema este in calculator. Ce anume...nu stiu, dar hai mai intai sa eliminam una din cauze. Si pe urma mai vedem.